21.12.17

Новини » Новини освіти міста » Фінал традиційного дебатного турніру серед учнів 10-11 класівшкіл міста

 

15 грудня 2017 р. в Павлограді пройшов фінал традиційного дебатного турніру серед  учнів 10-11 класів  шкіл міста, який цього року був присвячений 100-річчю Української революції 1917-1918 р.р.  На цей раз для проведення дебатів була обрана тема  «Яка модель державного правління є найбільш ефективною для України?»  Мета проведення заходу: розвиток правосвідомості учнів, вміння аналізувати різні джерела інформації, грамотно формулювати аргументи, відстоювати свою точку зору, критично мислити.

 

 

 

У дебатах взяли участь учні ЗНЗ № 7, 8, 4, 19, 20, ПМЛ.

Команди готували аргументи «за» (переваги) і «проти» (недоліки) заздалегідь. Кожна повинна була бути готова відстоювати будь-яку позицію. Сторони визначалися в ході жеребкування. Спочатку шляхом жеребкування визначили позиції, які команди будуть відстоювати в ході дискусії. Перший етап полягав у приведенні аргументів на користь обраної точки зору. Розкриваючи питання, команди презентували ціннісні, політичні, економічні чи інші переваги або вади можливих моделей правління для України: за Конституцією Пилипа Орлика 1710 р., Конституцією УНР 1918 р., сучасною Конституцією. У другому етапі команди задавали питання, що були покликані виявити слабкості в доводах опонентів і давали на них відповіді.

Кожен етап оцінювався журі із числа вчителів історії міста. За дотриманням регламенту і правилами гри слідкував таймкіпер, керівник міського методичного об’єднання вчителів історії Зінковська  О.Г.

          На заході панував гарячий дух живого спору, але в кращих традиціях аргументованої і впорядкованої дискусії. При доведенні своїх тез діти зверталися до історії, логіки, правових норм, здорового глузду. Багато доводів було дуже вагомими, і журі прикладало максимум зусиль для  визначення переможців.

         За сумою балів у півфінал вийшли команди ЗШ № 4, 19 і 20. Перемогу здобули учні  ЗШ №20.  

        Учням дуже сподобався формат заходу. Загальна думка – це було не тільки цікаво і динамічно, але і вимагало  чимало інтелектуальних зусиль і підготовки, які вони відразу змогли випробувати. Учасники висловили бажання, щоб подібні заходи відбувалися частіше. 

Модератор заходу поздоровила всіх учасників і переможців гри. Вона  відмітила, що перемогу здобув кожен з учасників, адже діти навчилися відстоювати свою думку не за допомогою сили, а намагаючись переконати людину за допомогою аргументів, фактів, що є незамінною гідністю в житті. У дебатах учні навчилися не тільки говорити, але й слухати своїх опонентів. На думку керівника ММО вчителів історії, гра допомогла отримати знання та вміння, необхідні для успішної життєдіяльності в сучасному суспільстві.

Дійсно, дебати вчать багато чому, і не просто навчають, але й розвивають. 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 


 

{full}

Постоянный адрес страницы:
http://pavlograd-osvita.org/index.php?dn=news&to=art&id=851

Авторське право:
Всі права збережено  ©  Відділ освіти Павлоградської мiської ради

Перепублікація матеріалів, можлива тільки з усного або письмового дозволу адміністрації сайту!