Головне меню

Новини Відділ освіти Павлоградської міської ради КУ "Центр професійного розвитку педагогічних працівників" Комунальна установа "Центр обслуговування закладів освіти" Комунальна установа "Павлоградський інклюзивно-ресурсний центр" Території обслуговування закладів загальної середньої освіти Державні закупівлі Бюджетні програми Фінансова звітність Кошториси Замовлення підручників Конкурс директорів Вакансії Зовнішнє незалежне оцінювання 2018 Освітянські джерела

Для вчителів


Заклади освіти


Свята України

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


Погода

Статтi » Заслужені освітяни Павлограда

 Заслужені освітяни Павлограда    Зимовченко Віра Григорівна (із спогадів Л.Ф. Орленко, вчителя російської мови та літератури)

«Вчителько моя, зоре світова …»

Ці пісенні проникливі поетичні рядки – класика української літератури А. Малишка і про мого вчителя, директора, колегу, шановну Віру Григорі­вну Зимовченко, Заслуженого вчителя УРСР. Дек­ілька поколінь павлоградців, починаючи з 1948 року і закінчуючи 2007, пройшли школу навчання та виховання засобами рідної української мови та літе­ратури саме у неї, одного з кращих освітян рідного міста.

Народилася Віра Григорівна 18 грудня 1926 року в сім'ї хлібороба села Володимирівка Приазовського   району  Запорізької області. У 1938 році родина переїздить до м. Мелітополя, де і вчилася дівчинка  в СШ № 6.  Мрія бути вчителем привела юну випускницю до Мелітопольського педінституту на філфак, який закінчила у 1948 році і одержала призначення в м. Павлоград, СШ № 1.

Так Віра Григорівна розпочала вчи­тельський світлий і багаторічний шлях викладачем української мови та літерату­ри. Кредо молодого вчителя - вислів Кобза­ря Т. Г. Шевченка: "Ну, що б, здавалося, слова... Слова та голос - більш нічого. А серце б'ється - ожива, Як їх почує!"

Вдячна долі, що з'єднала мою життєву стежину в 1958 році з Вірою Григорівною, і, дякуючи Богу, чую її слова і голос, знайомі з 8 класу, до сьогодення спілкую­ся з цією дорогою для мене Людиною. Чарівний світ поезії Кобзаря та Великого Каменяра, Лесі Українки, М. Рильського й В. Сосюри, проза М. Коцюбинського та О. Гончара мудро і натхненно розкривали Ви перед нами. А літературні вечори і драмгурток пам'ятаю і згадую з радістю і глибокою вдячністю.

Вимогливість,   принциповість,   людя­ність,   високі  моральні  якості,   активна громадська позиція, вірність покликанню вчителя - ось, на мій погляд, визначальні риси  творчої  особистості Віри Григорівни. Згадую В. О. Сухомлинського: "Десь у найпотаємнішому куточку дитини  є  своя струна,  вона  звучить  по-своєму,  і щоб та струна озвалася, треба самому настроїтись  на  неї,   як  на  позивні  звуки  серця. Уміння відчути це - найвища мудрість педагога". Саме  така мудрість  притаманна  моїй  вчительці, зразку до наслідування.

З 1968 року В. Г. Зимовченко працює  завідуючою методичним кабінетом міськвно. З властивою їй самовідданістю вивчає кращий педагогічний досвід, відвідує методкабінети м. Дніпропетровська, Запо­ріжжя, Мелітополя. Плідним результатом стає нала­годження методичної роботи в школах Павлограда, обладнання методкабінету при міськвно, який стає центром пошуку і вдосконалення навчально-вихов­ного процесу. Вивчається і активно поширюється передовий досвід кращих вчителів міста, змістовними і цікавими стають засідання методичного об’єднання шкільних і міського. Разом з Ю.М.Мельниковою започатковано проведення щорічного конкурсу «Дерзають  юні!" (поети-початківці). Якісно пожвавлюється робота з обдарованими учнями, проведення пред­метних олімпіад покращується.

"Сутність керівництва сучасною школою полягає в тому, щоб у найважчій справі виховання на очах вчителів створювався, зрів і утверджувався кращий досвід,  втілюючий в собі передові педагогічні ідеї. І той, хто є творцем цього досвіду,  - той і повинен бути директором школи",   - вважав В. О. Сухомлинський – новатор.

У 1973 році Віра Григорівна була переведена директором СШ № 12.  Коли я в 1974 р. почала працювати в цій школі вчителем російської мови та літератури, колектив під керівництвом директора активно впро­ваджував кабінетну систему навчання, втілював ідеї оптимізації навчально-виховного процесу. Я з коле­гою Г. М. Переясловець обладнала кабінет російської мови та літератури, який дістав високу оцінку на  огляді кабінетів міста. На базі кабінету проводила відкриті  уроки   на   міських   і   обласних   семінарах, засідання предметного методобєднання. Адміністра­цією школи вивчався мій досвід за темою "Моральне виховання в процесі викладання російської мови та літератури". Узагальнення і поширення досвіду діста­ло схвальну оцінку Інституту удосконалення кваліф­ікації вчителів. За результатами атестації була наго­роджена відзнакою "Отличник просвещения СССР", а пізніше присвоєно звання "учитель-методист".

Це  не  поодинокий  приклад.  Достатньо згадати досвід кращих вчителів школи: В.М.Герасимової, Г.М. Переяславець, В.О. Кастової, М.М.Борисенко, Н.С.Васютіної, К.С. Лобанової, М.М. Голуб, В.І.Голуб., В.А. Волинця, В.Г.Резниченка.

Кращі випускники школи С. Чмуленко, І. Переясловець, І Васютіна, П. Чернокнижник, О. Чму­ленко, С. Поженський одержали золоті медалі.

В школі велася плідна виховна робота по патріо­тичному вихованню: урочисті збори загонів, змістовні усні журнали, конференції. Під керівництвом орган­ізатора М. М. Голуб було створено музей бойової слави, велося активне листування з ветеранами 172 гвардійської стрілкової дивізії, яка брала участь у визволенні нашого міста. Школі було присвоєно почесне звання прославленої 172 гвардійської стрілкової дивізії, а  зустрічі з  ветеранами дивізії радували вчителів, учнів, батьків, громадськість міста. Високу нагороду одержала М.  Голуб: орден "Дружби народів".

В лютому 1978 року за визначні успіхи В навчально-виховній роботі Вірі Григорівні Зимовченко було присвоєно почесне зван­ня Заслуженого вчителя СРСР. Цю наго­роду радісно зустрів колектив школи, осв­ітяни міста. Вона надихала на нові звер­шення і досягнення.

Під керівництвом Віри Григорівни на високому рівні святкували визначні дати календаря, за її особистої участі творчо готувалися до демонстрацій, традиційни­ми стали тематичні святкові колони. Про­форієнтаційна робота, трудове виховання відповідали потребам часу.

Зимовченко В. Г. вела активну діяльність як депутат міської ради протягом 12 років. Члени товариства "Знання" виступали з лекціями перед учнями, батьками, жителя­ми мікрорайону. Стало підтримувався про­тягом довгих років зразковий стан при­шкільних ділянок, території школи.

У1986 році Віра Григорівна виходить на пенсію, але не покидає вчителювання. 20 років успішно працює в одній з кращих шкіл міста СШ № 9 викладачем українсь­кої мови та літератури.

Віра Григорівна вважала школу кузнею кадрів: кращі її учні та колеги ставали до керівної роботи на освітянській ниві. На­приклад: Л. В. Троценко, А. М. Краснова, М. М. Голуб, Л. І. Радченко, Є. І. Конєва, Г. М. Михайловська...

Загальний педстаж Вірі Григорівни 56 років, а включаючи 4 роки навчання в педінституті, - 60 років!

07.05.10     Переглядів: 2484
Введіть слово для пошуку

Користувач
Забули пароль?
Реєстрація

Випадкове фото
Міський семінар вчителів української мови та літератури
Міський семінар вчителів української мови та літератури

Офіційні посилання
 

Вчитель інфо

Національна гаряча лінія

Національна дитяча гаряча лінія


Карта відвідувань сайту

Locations of visitors to this page


Головна Про відділ освіти Новини Фотогалерея Файли Опитування Статті Посилання
© 2021 All right reserved www.pavlograd-osvita.org